Vítej zlatý hattricku!

Prohlásil, dnes již klasickou větu, Robert Záruba, když naše hokejová reprezentace vyhrála třetí zlatou za sebou. To teď můžeme říct i my! Vyhráli jsme třetí zlatou Effie v řadě a můžeme začít slavit. Když k tomu přičteme ještě další dvě stříbrné, dostaneme celkem 5 Effie pro jednoho klienta. To je absolutní unikum. Rekord, který bude jakákoliv agentura jen velmi těžko vyrovnávat.

Tak jdeme slavit? Tentokrát už ani ne! Nějak se nikomu nechce. Klient pro jistotu nejde ani na slavnostní předání. Ale ani náš tým neoplývá přílišným nadšením. To jednomu přijde docela líto. Všichni jsou předchozími úspěchy natolik zmlsaní, že už to berou tak trochu jako samozřejmost.

Co s tím? Napadají mne dvě možná řešení. To jednodušší je příští rok nic nevyhrát, abychom zjistili, že ono se to zase tak úplně samo neudělá a že tomu štěstíčku musíme jít trochu naproti. Každému určitě dojde, že tohle asi není ta pravá cesta. Druhá, složitější varianta je trumfnout soutěž Effie a vyhrát ještě prestižnější soutěž v celoevropském nebo celosvětovém měřítku – LWA, Cannes, Portorož. No ale co pak…? Nestačí si jen uvědomit, že to je sakra dobrý výsledek, který se už nemusí nikdy opakovat?

O to více mne těší, jaká byla radost „jen“ ze stříbra za Staropramen. Bezesporu to je velký úspěch. Vyhrát v nejobsazenější kategorii FMCG se nestává moc často. Možná právě proto byla radost taková. Možná proto, že to byla první Effie v tomto týmu a možná jen proto, že si to tým i klient užívají. Proto je pro mne letos stříbro více než zlato…

Kategorie: Zde autor na kategorii zapomněl:-)