Bannery v Silverlightu? Proč ne.

V souvislosti s uvedením některých nových produktů Microsoftu na trh (Windows 7, Windows  Server 2008 R2) jsme v několika minulých týdnech pracovali na lokalizaci bannerů pro kampaň. Připravovali jsme standardní formáty, rich bannery postavené na videu nebo audiu. Jedním z požadavků klienta byla i příprava banneru v technologii Silverlight. Protože jsme microsite v Silverlightu připravovali už loni (PF 2009 pro Microsoft), nebyl to pro nás problém, ale napadalo mně, že by stálo za to zjistit, co zajímavého je na jeho základech postaveno na českém internetu. Zatím toho není moc.

Jedním z projektů, který propaguje Microsoft, Telefónica O2 a BPA jsou hokejové přenosy z Extraligy, které je možné zdarma sledovat on-line. Silverlight je zde použit pro streamování videa, což by měla být jedna z jeho klíčových předností. Web jako takový je pak velmi jednoduchý a není žádný další důvod, proč pro něj tuhle technologii na něco jiného použít.

Dalším „projektem“, na který jsem narazil, je soukromá stránka, kde jsou jednoduše prezentovány fotografie a videa z expedice do Pamíru. Jednoduchá stránka, řekl bych spíše první test použití a podle toho to taky vypadá.

Silverlight Showcase pak najdeme ještě další dva projekty Microsoftu, a to stránky Průvodce Windows Vista a Jednoduchého videoprůvodce, ve skutečnosti je jich v rámci propagace Silverlightu v Čechách připraveno o něco málo více.

Další stránky jsou už pouze v zahraničí připravované lokalizace do češtiny, např. prezentace nového Renaultu Megane. To už bych ale mohl rovnou psát o tom, že v Silverlightu jsou například globální stránky Wundermanu:-).

Zatím tedy nic moc. Nikdo se nechlubí, že by se Silverlightem pracoval, kromě informací o nových verzích, přednostech a příkladech zdrojových kódů jsem nenašel prakticky žádné referenční projekty. Nebo se mýlím a víte o něčem dalším?

Kategorie: Interactive