Inspiration in the Net (Work) #1

Alespoň jednou týdně bych se s vámi chtěl podělit o zajímavé internetové projekty, které uvízly v mé síti. Věřím, že pro Vás budou inspirativní a zajímavé. 😉

Ikea – Plyšová zvířátka

Určitě každý, kdo někdy navštívil obchodní domy Ikea, se zastavil u velkých košů plných krásných plyšových zvířátek. Každý si je chce osahat a všechny si prohlédnout. Mě osobně okamžitě napadne myšlenka, komu bych takovým zvířátkem udělal radost, abych sám sobě zdůvodnil, že je nevyhnutelně nutné několik zvířátek koupit. 🙂 Navíc, když každým takovým zvířátkem přispějete dobré věci. Za každé zvířátko totiž Ikea pošle 1 Euro nadačnímu fondu Save The Children. Celkem již plyšová zvířátka věnovala 16,7 mil. Eur.

Ikea chce zcela správně dát o této své činnosti vědět co nejvíce lidem,  a proto vytvořila flash microsite Soft Toys Aid.  Stránka je vytvořena přesně tak, jak má moderní internetová prezentace vypadat. Přímo a zcela záměrně jde po emocích uživatelů. Každý se tak určitě pobaví nad zpívajícími zvířátky, hezkým videoklipem a chytlavou melodií písničky, která by se mohla stát jakýmsi hitem celé kampaně. Využitím moderních technologií je uživatel zároveň vybídnut k interakci, připojením se ke zpívajícímu sboru. Jednoduše si vyberete zvířátko, pohybem myši ho roztancujete a prostřednictvím mikrofonu připojíte svůj hlas k obrovskému sboru složeného z lidí ze všech koutů světa. Pak už stačí své zvířátko jen pojmenovat.

Samozřejmě nesmí chybět možnost sdílet toto nadšení a svůj zpěv s ostatními, a to prostřednictvím sociálních sítí Facebook, MySpace, Twitter, Delicious nebo e-mailu. Věřím, že takto zabalený koncept má veliký virální potenciál.

Osobně by se mi ještě líbila možnost propojení na mobilní telefon. Ať již stažením tapet jednotlivých zvířátek, krátkých videí, MMS zpráv nebo třeba stažením vyzváněcí melodie. I pouhým odesláním MMS zprávy se zvířátkem svým známým, byste totiž mohli přispět drobnou finanční částkou.

Jednoduché, zábavné a vysoce návykové. Zkuste to také a pak napište, které zvířátko jste si vybrali. Já jsem žížala, alespoň si to myslím. 😉

http://www.ikea.com/softtoysaid/

Kategorie: Interactive