Wunderman a Microsoft v regionu CEE

Ve Wundermanu máme několik speciálních týmů. Dva pracují pro našeho globálního klienta Microsoft, jeden z nich pak spadá do oddělení Interactive a pracuje pro pobočky v regionu CEE. Tým MSCOM Hub funguje přesně půl roku a v mezinárodním řecko-bulharském-ruském-slovenském složení vytvořil několik zajímavých projektů.

Lokalizace kampaní „Because It’s Everybody’s Business (BIEB)“ a „Business Productivity Online Suite (BPOS)“

Kampaň BIEB, které je určena pro firemní zákazníky a propaguje zejména produkty, které jsou určeny firmám byla u nás lokalizována do několika jazyků. Připravili jsme slovenskou, řeckou, rumunskou, estonskou, litevskou nebo ukrajinskou verzi. Hub připravil kompletní lokalizaci podle dodaných textů, včetně úpravy grafických nebo Silverlight komponent.

Další menší kampaň BPOS byla lokalizována do cca 10 jazyků, například řečtiny.

Slovenský portál Môj digitálny svet

Pro Slovenskou pobočku jsme navrhli, připravili a spustili portál edukační portál Môj Digitálny Svet. Portál nabízí tipy a triky pro rodiče, jejich děti nebo počítačové nadšence. Odlehčenou formou informuje o produktech a technologiích firmy Microsoft, přináší recenze her pro XBOX nebo nabízí novinky ze světa mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone. Portál je kompletně integrován do redakčního systému klienta a splňuje přísně bezpečnostní standardy nebo požadavky na použité technologie. Tým k němu rovněž připravila kompletní grafický návrh.

Bulharská prezentace Microsoft Dynamics

Pro Bulharskou pobočku pracujeme na něčem trochu odlišném. Jejich prezentace ERP a CRM systému Microsft Dynamics nebyla dlouho aktualizována, proto tým vytvořil kompletní návrh obsahu, zajistil překlad a kompletní vytvoření prezentace. Stránky jsou v tuto chvíli ve fázi finálních úprav.

Další „maličkosti“

Kromě všech výše uvedených kampaní tým pravidelně aktualizuje titulní stránky menších poboček – Malta, Kypr, vytvořil stovky dalších stránek, které jsou rozesety po webech Microsoftu ve střední a východní Evropě, naprogramoval několik komponent v Silverlightu nebo ASP.NET, které jsou integrovány do celosvětového redakčního systému. Poslední z prací jsou landing pages pro kampaň na nové Microsoft Office 2010.

Na začátku července jsme odstartovali další rok, uvidíme co přinese. Už teď je ale jasné, že se v Praze podařilo vytvořit tým, který je schopen velmi efektivně pracovat pro celý region.

Kategorie: Interactive