Tipy na to, jak vyprávět příběh

Po interní akademii na sociální média a „vyprávění příběhu“ jsem strávil něco času prohlížením infografik. Bohužel, jak to tak bývá, tak se mi vážně líbí, ale nedokážu je tvořit. Co se mi ale líbilo ještě více byly komiksy, na které jsem přitom narazil. Přijdou mi jako hodně jednoduchá varianta toho, jak odvyprávět vtipnou formou nějakou informaci, a to třeba i zákazníkům. Dávám tedy na blog výběr tří oblíbených s vědomím, že určitě znáte lepší.

1) PhDComics (Pilled Higher and Deeper)
(http://www.phdcomics.com/comics.php)

Geniální krátký strip z prostředí Stanford University přibližuje trable skupiny postgraduálních studentů (jako například: kde sehnat jídlo, jak přežít několik let jen na čínských nudlích, nebo jak vůbec dokončit školu). Od většiny ostatních stripů se liší zacílením na relativně úzkou skupinu na rozdíl třeba od Dilberta (který cílí obecně na kancelářské krysy).

Autor PhD webu se baví ještě další zajímavou věcí a to kreslením celých odborných témat z oblasti fyziky. Dokáže poměrně jednoduchým způsobem pomocí kreseb podat laikům zajímavé informace, které by ale jinou formou nespíš nikdy nikdo nečetl.

2) XKCD
(http://xkcd.com/)

Komiksová stránka plná sarkasmu, matematiky a romantiky

Michael Phelps

3) Today’s cartoon
(http://www.glasbergen.com)

a jako poslední portfolio Randyho Glasbergena s jednobrázkovými vtipny. Randy obsahuje spoustu témat od businessu po cvičení.

Hezký den, a čtěte mimo pracovní dobu … jako já.

Kategorie: Zde autor na kategorii zapomněl:-)