Jste na sociálních sítích v „Promo“ módu?

Jelikož určitá část mé práce spočívá v tom vymyslet, jak přimět veřejnost klikat na zvednuté modré palce, posílat si navzájem obrázky a zuřivě komentovat nejnovější barevný odstín mobilních telefonů, podíval jsem se na to, jak Facebook ovlivňuje to, čím trávíme čas.

Nikdo se pravděpodobně nemůže přít, že bychom udělali více práce, pokud by tahle drobná stránečka neexistovala. Facebook přese všechny výhody částečně lidem život i de-socializuje. Protože mám tu čest ho v rámci práce kontrolovat denně, postupující úbytek schopnosti se soustředit už nemůžu více tolerovat. Myšlenka, že multitasking je super způsob, jak zvládnout více a lépe, mě už opustila.

Promo vs. Práce
Existují dle mého názoru dva typy přístupu k sociálním sítím. Jeden je charakterizován tím, že lidé je využívají k organizování reálných akcí, kampaní, administrování zájmových skupin a sdílení zajímavých myšlenek nebo informací. můžeme to nazvat „Práce

Pak je tu ovšem ještě přístup „Promo“ zahrnující postování fotek sama sebe před zrcadlem, přidávání kamarádů, které vlastně ani neznáme, případně špehování, jestli nemají hezčí fotky z pláže. Prostě kontrola kdo s kým, za kolik, a proti komu. Promo má zpravidla v analýzách mnohem vyšší „Engagement rate“ a „People talking about“ než Práce.

Všechno záleží na obsahu. Sám jsem občas obětí  Promo-nálad, ale přesto je můj cíl jasný: trávit čas na Sociálních sítích aktivitami s nálepkou Práce. A to nejlépe jen 2x denně. (kromě pracovních dnů).

Výhody jsou vcelku jasné: Nezapomeneme kvůli newsfeedu, čemu jsme se chtěli věnovat deset vteřin nazpět. Věnujeme třeba ty 2-3 hodiny nerušeného soustředění jedné věci, aby to mělo nějaký hmatatelný (mailovatelný) výsledek. Nebudeme se stresovat, jestli mají ostatní hezčí fotky než my. Možná za půl roku zjistíme, že jsme vlastně zvládli uspořádat spoustu věcí. Jednoduchý test našeho módu je, jestli má aktivita reálný výsledek. 

P.S. nezapomeňte tento článek sdílet, pokud jste v módu „Promo

Kategorie: Zde autor na kategorii zapomněl:-)