Twitter Sentiment

Ze světa přichází rychlý přehled toho, jak se lidé právě smýšlí o důležitých událostech na Twitteru. Přes nástroj TweetFeel.com jsem se podíval na několik témat, která by teoreticky mohla hýbat světem. Data byla sesbírána po dobu cca 30 minut v objemu několika set tweetů na každé téma. TweetFeel operuje bohužel jen v AJ a nejde geograficky zacílit. Proto berte následná data spíše pro odreagování během pracovního dne.

1) #Sandy (momentálně nejoblíbenější hurikán v US)
(53% pozitivních tweetů nad 47% negativních). New York a New Jersey můžou být bez proudu, ale to, že spousta lidí nemusí do práce (školy) a že na jezeru Michigan jsou dost velké vlny na surfování o chlup převažuje.

2) #Windows 8
(62% pozitivních tweetů nad 38% negativních) Nová okna od Microsoftu zatím sbírají spíše pozitivní ohlasy, i když to podle příspěvků vypadá, že  tábory se zřejmě budou radikálně dělit na nesmiřitelné odpůrce a neoblomné nadšence.

3) #God
(56% pozitivních tweetů na 44% negativních) Bůh je momentálně svojí oblibou nad průměrem. Nevíme ale, jestli data nejsou zkreslená a nezvedá mu preference hurikán Sandy. Celkově se rodina drží na téměř stejných číslech, protože #Christmas jsou na 57% a Ježíšek tedy vede  o jedno procento. Inu, jaký otec …

4) #Nokia
(57% pozitivních tweetů nad 43%) negativních Finská Nokia přes ztrátu ve třetím kvartálu drží také pozitivní bilanci a lidé už se nemohou dočkat nové řady Lumií pod vánoční stromek.

5) #Obama vs. #Romney
V amerických prezidentských volbách to vypadá silně nerozhodně. Romney i Obama oba shodně v záporu (51% negativních tweetů nad 49% pozitivních tweetů). S trochou štěstí na nás volby v US zase takový vliv mít nebudou, ale pokud už i hurikán je vnímán lépe než americký prezident …

hezký den

Kategorie: Interactive