Online diskutéři: Albert místo Sparu nechceme

Oznámení o akvizici obchodů SPAR společností Ahold v polovině března nevzbudilo v internetových diskuzích mnoho nadšení. Řetězec obchodů Spar a Interspar má do půl roku zmizet a uvolnit prostor prodejnám Albert, které se tak stanou největším maloobchodním řetězcem v ČR. Co lidem vadí na plánovaných změnách?

Z měřeného vzorku 700+ příspěvků vyplývá, že Interspar je obecně považován za jeden z nejlepších řetězců v ČR – nejčastěji s ním bývá spojována kvalita potravin a široký výběr, zatímco kritiky je pomálu (zákazníci si, pokud vůbec, stěžují pouze na špatnou dostupnost a o něco vyšší ceny).

Pozitiv potravin

V případě prodejen Albert je tomu téměř naopak. Dostupnost ani ceny nepředstavují ve vnímání spotřebitelů nijak dramatický problém, ovšem velmi hlasitá je kritika ostatních kategorií, především malého výběru a nekvalitních potravin. K tomu se ozývají také výtky na adresu nepříjemného prostředí či personálu a důvody pro znepokojení nad novou akvizicí jsou rázem zřejmé.

Otázkou zůstává, kde budou příznivci Intersparu nakupovat po jeho skončení. Aktuální reakce naznačují, že tato skupina zákazníků by dala přednost řetězcům Globus či Lidl, nicméně Ahold drží v rukou cenný trumf, a tím je nyní ještě větší dostupnost prodejen Albert.

potraviny negativ

Zdroj dat: WLIP (Web Listening Platform), www.wlip.cz

Kategorie: Wlip