Tak trochu social #2

Další měsíc je téměř za námi a tedy i pár zajímavostí ze světa sociálních médií. První z nich je aplikace pro Facebook groups, která nedělá nic jiného, než že vás nechá používat vaše skupiny o něco jednodušším a intuitivnějším způsobem.

FG

Co je ovšem horší z hlediska marketingu, je dosah příspěvků stránek. Pokud jste měli dosud pocit, že dosah vašich stránek je na tom bez mediální podpory už tak bídně, zlepšení rozhodně nečekejte. Lednem 2015 počínaje by se měl dále dramaticky snížit dosah příspěvků, které vybízejí k nákupu, promují slevu nebo jinak obsahují marketingové sdělení. To znamená, že mají být penalizovány příspěvky, které obsahují stejné sdělení a kreativu jako reklamy, které máte spuštěné na Facebooku. Budete je tedy muset od sebe navzájem nějakým způsobem odlišit.

Dále jste možná od Facebooku zaznamenali drobnou milou aplikaci s názvem Say Thanks, která vám umožní poslat poděkování těm, na kterých vám záleží.

saythanks

Zajímavosti

Pokud si chcete trochu zahrát o letenky, přišla nám hezká online soutěž od Air France, kterou si můžete vyzkoušet TADY a objevovat s ní svět, nebo se nechat inspirovat pro vlastní kampaně.

A zajímavou lokální akcí na Facebooku a ukázkou, jak si udělat dobrou reklamu je i událost knihkupectví Fra, které uspořádalo velký předvánoční výprodej všech knih, stejně jako diářů Moleskine za 50 Kč. Musíme jen předběhnou 1 800 lidí, kteří jsou na akci přihlášení. 🙂

Trendující na YouTube!

V posledních dnech se možná i k zarytým odpůrcům sci-fi filmů mohl dostat první náhled 7. dílu Hvězdných válek nazvaný „Force awakens“. Přestože nemusíte být zrovna fandové daného žánru, jsou Hvězdné války rozhodně kulturním fenoménem, který stojí za to sledovat.

A vůbec, pokud byste si chtěli připomenout všechna videa za rok 2014, která hýbala alespoň nějak prostředím na YouTube, je tu každoroční oficiální REWIND!

Kategorie: Interactive, Trendy