Chcete uspět? Musíte si jít za svým

Eva Migášová svým designem natrhla triko i zkušeným kreativcům. Povedlo se jí to v rámci oslav 20. narozenin Wundermanu, které jsme vyhlásili jako #zlatych20. Evky motem je nepromeškat žádnou výzvu, protože neexistují bezvýznamné příležitosti. Jaká ale je a co ve Wundermanu dělá, plánuje ovládnout svět? Odpovědi jsou v tomto rozhovoru…

rsz_eva_migasova_01

Eva Migášová je činorodá

Jaká je tvá pozice ve Wundermanu a jak dlouho tu pracuješ?
Ve Wundermanu jsem třetím rokem. Mám tu na starosti cashback projekt společnosti Microsoft. Tento projekt běží po celém světě a je zaměřený na odměňování partnerů Microsoftu, kteří se do tohoto programu zaregistrují a v oprávněných oblastech prodávají licence. Mám na starosti průběh celé validace a také procesy registrovaných partnerů a kontrolu a komunikaci s danými pobočkami.

Uff, to nezní moc kreativně. Takže ve volném čase si navrhuješ trička?
Je pravda, že to nezní moc kreativně, ale má to své výhody a já tvrdím, že kdo chce, ten si najde cestu k tomu, co ho baví.

A tebe baví kreativa?
Jo. Hodně. Od mala se zapojuji do všeho, kde se mohu vyžít. Ať už to byla základní, nebo střední, či vysoká škola. Například ve své diplomce jsem se věnovala guerillovému marketingu. Pro Slovak Telekom jsem navrhla 3D optickou iluzi pro komunikaci vybraných produktů. Šlo o paušál, digitální televizi a internet.

No jo, ale furt ten cashback…jak ses k tomu dostala?
Náhodou jsem přišla na výběrko (smích). Toto je moje první práce v Praze. Při pohovoru mě hodně zaujalo, že je zde možný přechod i na kreativní pozice. Tak jsem ráda, že jsme se domluvili, že mě chtěli a že tu můžu pracovat. Zatím sice kreativa není mou profesí, ale to zas tak nevadí. Vyžiju se ve volném čase.

Svůj volný čas trávíš navrhováním triček?
To ne. Tento design trička byla moje první zkušenost s designem vůbec.

A co tedy děláš ve volném čase?
Nerada sedím doma. Takže sportuji, chodím ven s přáteli…ale zajímá mě i online marketing, tak chodím na přednášky na VŠE. A minulý týden mi skončil projekt u Googlu, kdy jsme v týmu 4 lidí měli svěřeného jednoho reálného zákazníka a rozpočet 250 dolarů, který jsme mohli utratit podle vlastní vůle s cílem zviditelnit zákazníka.

Což znamenalo?
Rozhodli jsme se investovat do Google AdWords a pod dohledem mentora inzerovat v obsahové síti. Takže jsme psali texty, vytvářeli inzerci, vyráběli bannery. Bylo to hodně kreativní a mě navíc marketing fakt hodně baví. Po měsíci naší práci mentor zhodnotil jako výbornou. Vyhrát jsme ale nemohli, protože tento program byl soutěží pro studenty a my už nejsme studenti. I tak mě to hodně naučilo.

Takže ve volném čase chodíš po přednáškách a účastníš se soutěží? Jak to zvládáš organizovat?
Bez problémů. Zatím se mi nestalo, že bych to nezvládala. Já navíc ráda jdu za tím, co si usmyslím a zatím mi to teda vychází (klepe na dřevo).

wu_tricko_modre_zena_01Což znamená, že sis umínila vyhrát v soutěži o firemní tričko?
To zrovna ne. Ale když přišel e-mail, že Wunderman slaví 20 let, a že je soutěž o tričko, tak jsem okamžitě věděla, co navrhnu. Miluju totiž organization porn a tak jsem věděla, že chci takový obrázek, který by popisoval Wunderman a že do něj zakomponuji, že slavíme. A tuhle ideu jsem pak jen převedla do Photoshopu.

Čekala jsi, že vyhraješ?
Neměla jsem žádný očekávání. Takže když přišla zpráva, že jsem v první trojce, tak mě to moc potěšilo. Motivací mi byla hlavně ta kreativní práce.

A co doma? Nejde z tebe rodičům hlava kolem?
Mí rodiče příliš nerozumí tomu, co dělám, takže možná i proto se trošku ztrácí v tom, co všechno dělám. Přesto mě ale podporují, a když jsem jim říkala, že jsem se přihlásila do soutěže o návrh firemního trička, tak mi drželi palce a každý den se ptali, zda jsem už vyhrála (smích). Z mého úspěchu měli ohromnou radost.

Řekla bys, že jsi jim v něčem podobná?
Asi jo. Myslím, že jsem povahou, svým zápalem pro kreativní činnosti, podobná mému tátovi, který se celý život zajímá o fotbal a je do něj fakt zapálený a rozumí mu skrz naskrz. Myslím, že v tom jsem stejná. Byť se kreativě věnuji ve volném čase, tak mi to nepřekáží, naopak. Navíc si myslím, že vše má svůj čas (smích).

 

 

Kategorie: Agentura, Design, Wunderlidi