S Wundermanem se chopila Šance

Cílevědomá a lehce trhlá pařanka se zálibou v asijských kloubových panenkách. To je Ivana Burdová, nová posila Wunderman Production a talent, který jsme objevili na veletrhu pracovních příležitostí pro studenty Šance.

Ivana BurdováRozehřívací otázka: Ivano, co jsi vystudovala?

Studovala jsem mezinárodní obchod, takže ne úplně marketing. Nicméně jako vedlejší specializaci jsem zvolila komerční komunikace. Ty se vlastně zabývají z marketingu hlavně propagací. Takže jsem neřešila žádné product, place, price věci, ale věci kolem propagace. Všechno od efektivity, přes psychologii až k právu v reklamě.

Takže máš s marketingem nějaké zkušenosti?

Praktické právě, že vůbec. Kromě školy jsem s marketingem vůbec neměla zkušenost. Hodně jsem nabrala právě přes vedlejší specializaci. Byly tam i užitečný exkurze. Na VŠE, kterou jsem studovala, je nicméně opravdu široký záběr povinných předmětů z různých ekonomických oblastí a to pro každý obor, včetně předmětů s marketingem. Ale poprvé jsem se s marketingem setkala už na obchodní akademii v rámci ekonomie.

Kde jsi tedy přišla na to, že bys chtěla pracovat v marketingové agentuře?

Marketing mě zajímal už od střední. A když jsem si vybírala vedlejší specializace, tak jsem nevynechala příležitost zapsat se Komerční komunikace, které slibovali alespoň nějaký náhled do praxe. A upřímně: za půlrok téhle specializace jsem dostala větší představu, co chci v životě dělat, než za celých osm předchozích let na školách. Taky jsme se totiž dostali, to bylo v roce 2014, na EFFIE a tam jsem zjistila, jaké všechny agentury jsou na trhu a definitivně si uvědomila, že chci pracovat v marketingové agentuře.

Před Wundermanem jsi tedy ještě někde pracovala?

Jo, v podstatě jako takový finanční poradce. Chtěla jsem opravdu pomáhat lidem. Ale nakonec se mi vůbec nelíbil přístup mojí nadřízené a kolektiv tam všeobecně, tak jsem to po půl roce zabalila.

Pracuješ na pozici juniorního project managera. Což může znamenat cokoliv. Co je tedy náplní tvé práce?

Moje pozice se celým jménem nazývá „Junior Implemantation Project Manager“. Což teda ani já pořádně nevím, co všechno si pod tím mám představit. (smích) Ale vážně. Pracuju pro Ford, což je hrozně zajímavý klient. Jsem součástí nově zřízeného Service desk lead managementu, kde se starám o leady z celé Evropy. To jsou zákazníci, kteří projevili vážný zájem o nákup vozu.

Dobře, ale co to znamená?

Staráme se o to, aby informace o leadech byly doručeny k dealerům a ti s nimi pracovali podle dohodnutých pravidel. Samozřejmě je cílem všech subjektů, zapojených do zpracování těchto dat, aby byla dosažena co nejvyšší konverze na zákazníky. Ale občas to drhne a to je náš úkol, postarat se, aby vše fungovalo, jak má. Jsme v této oblasti tak trochu průkopníky, tak mě to nadchlo. Zatím z toho mám dobrý pocit.

To zní jako velký pracovní nával. Nepropisuje se ti to i do soukromého života? Čím se takhle odreaguješ, když přijdeš domů?

Já právě ve volném čase sbírám asijské kloubové panenky. Ty BJDpanenkyjsou velmi zvláštní dělané ze speciální hmoty jménem resin a různé vysoké. Ty co mám já, jsou třeba kolem 60 cm. A bohužel ale některé i pěkně drahý. Takže mám zatím jen dvě a půl. Ano, zní to děsivě, ale mám doma v krabičce hlavu. Právě na ně si taky sama šiju. Oblečení pro ně je totiž kolikrát dražší, než to lidské. Tak se snažím ušetřit, kde to jde. Ale jsou super v tom, že se dají dobře pózovat, protože mají spoustu kloubů, a navíc vypadají hodně reálně. Takže se ve volném čase snažím nějak vést i českou komunitu těchto sběratelů, což je cca 500 lidí. Naštěstí reálně se zapojuje mnohem menší část.

Jinak ráda fotím, kreslím, poslouchám hudbu, šiju… Což hodně souvisí s těmi panenkami. Zajímá mě móda. Občas si zahraju na kytaru, něco si přečtu, nebo si zahraju nějakou PC hru, jako Assasins Creed, nebo Dishonored.

***
Další podrobnosti o Ivaně najdete na jejím blogu: http://kvicky.blog.cz/
Fotky panenek: https://www.flickr.com/photos/kvicka/sets/72157677161514936
Stránky BJD klubu najdete zde: http://bjdkingdom.blog.cz/

Kategorie: Agentura, Wunderlidi