Druid byl nejlepší. Se svým týmem rád hraje deskovky a to, co nám řekl, vás překvapí…

Marek Verníček pracuje na pozici Task Force Lead ve Wunderman Production. Nás zaujal svým druidským kostýmem, kterým 48 lajky zvítězil v hlasovací soutěži o nejlepší kostým na vánočním večírku Wundermanu. Takže nás zajímalo, co to vlastně dělá a zda se takto převléká běžně…

MaTask Force teamrku, v podpisu mailu máš uvedeno, že jsi Task Force Lead. Co to proboha znamená?
No znamená to, že zachraňujeme životy, samozrejme! V rámci veľkého sveta Wunderman Production, ktorého súčasťou je tím Digital Production, existuje oddelenie pod názvom Site Maintenance, ktoré sa prednostne zameriava na jedného z našich najväčších klientov, ktorým je Ford. Oddelenie má niekoľko tímov s rôznou špecializáciou, buď na základe regiónov, alebo projektov. No a my sme práve ten projektový tím. Venujeme sa tvorbe zložitých stránok podľa manuálov, ktoré majú neraz i 200 stránok. Tieto stránky sú vždy unikátne pre daný región a aby si rozumel tomu ako sa tvoria, potrebuješ vytvoriť dve a viac. To je dôvod prečo tieto stránky pre všetky regióny vytvára jediný tím. Tým zvyšujeme nielen ich jednotnosť naprieč Európou, ale i rýchlosť produkcie. V roku 2013, keď sme sa pokúšali tvoriť tieto stránky na regionálnej úrovni, tak sme nedosahovali požadovaných výsledkov. Vtedy sme vytvorili koncept jedného špecializovaného tímu, ktorý som mal viesť. Jeho úlohou bol intenzívny tréning malého počtu ľudí, ktorí budú vedieť tieto stránky tvoriť na rutinnej báze. Cieľom bolo tiež ochrániť dobré meno našej pobočky v rámci Európy a myslím, že výsledky prekonali očakávania! Názov TaskForce vznikol až následne, na základe tohoto obrázku (smiech).

Dokážeš svou práci vysvětlit babičce? Narážíš někdy na problémy svým kamarádům vysvětlit, co vlastně ve Wundermanu děláš?
Koncept práce je jednoduchý: pomáham tvoriť unikátne webové stránky pre Ford. V tej chvíli pozornosť väčšiny poslucháčov končí. Myslím, že to nepovažujú za najzaujímavejšiu tému k diskusii. Môj pracovný čas sa zvyčajne skladá z telekonferencií ohľadom nových projektov a funkcionalít na naše stránky, trávením času v zasadačkách, v ktorých preberáme vývoj našich stránok interne, následne zadávaním úloh môjmu TaskForce tímu a kontrolovaním množstva práce, ktorú máme. Na svoj tím som mimoriadne hrdý. I napriek tomu, že značnú časť dňa často trávim v zasadačkách a na telefóne, tak tím dokáže bez problémov fungovať, prijímať nové zadania a rozdeľovať si prácu. Pôvodne sme boli jediný tím v oddelení, v ktorom si tím bral prácu sám bez prideľovania. Po osvedčení tejto metódy tak začali robiť všetci v rámci Site Maintenance a myslím, že v súčasnosti všetky tímy dosahujú maximálnych výkonov a vysokej kvality. V TaskForce naši členovia samostatne pracujú na rôznych projektoch, ktoré trvajú vždy niekoľko mesiacov, niekedy až rokov a zároveň poskytujú poradenstvo a výpomoc ostatným tímom v rámci málo používaných prvkov našich stránok. Skoro každý člen nášho tímu, vrátane mňa, bol v rámci svojho kariérneho postupu interným trénerom. I to je jeden z dôvodov prečo náš tím taktiež pomáha s tvorbou internej dokumentácie a dokonca i tréningov pre klientov.

Na Vánočním večírku jsi přišel za druida. Na tvém FB jseDruid Marekm si všiml, že jsi vystupoval i v jiných kostýmech. Hádám tedy, že jde o nějakou tvou kratochvíli…
Správne, bol som druid liečiteľ (smiech). Keďže sme kreatívna firma, tak som chápal zadanie doktorov a liečiteľov ako návod k použitiu kreativity. Myslím, že väčšina ľudí od nás z Fordu využila príležitosť vymyslieť niečo viac, než biely plášť a vyzeralo to skutočne dobre! Mali sme tam napríklad Babku korenárku, morového doktora, viacero zaujímavých pacientov. Osobne mám veľmi rád tematické večierky a súťaž o najlepší kostým určite patrí k tomu! Naši kolegovia v GTB London v tom majú dlhodobú tradíciu.

A proč se převlékáš? To si kompenzuješ nějakou nespokojenost se svým životem? Nebo jsi jen taková hračička/herec?
Chápal somDruid a kořenářka to tak, že sa logicky očakáva prísť na tematickú párty v kostýme. Keď sa na to pýtaš, tak asi jeden z nás pochopil tento konc
ept nesprávne (smiech). Som nadšenec do Fantasy, či už ide o filmy, hry, alebo knihy, čo ovplyvňuje i môj výber kostýmov. Kostým, to je v podstate RPG v reálnom svete. Myslím si, že nápad na kostým a jeho realizácia podnecuje v človeku kreativitu a to je pri technickej práci vždy relaxačnou činnosťou. Rovnakú záľubu majú i protagonisti Big Bang Theory, možno je to prejav nespútanej inteligencie?

Kostýmy si sám šiješ? Nebo jak je vyrábíš?
Zdedil som ich po predkoch! (smiech) Na šitie kostýmov zatiaľ nemám dostatok času ani schopností. Väčšinou kombinujem niečo požičané, niečo staré, niečo nové… keby som mal niečo modré, tak môžem ísť na svadbu. V prípade druida boli drobné doplnky ako prstene a podobne moje vlastné, čelenka bola starou súčasťou môjho Hippies kostýmu z predminulých Vianoc, náramky boli nové a historická časť oblečenia bola požičaná. Niektoré roky si požičiavam viac rekvizít a niektoré dokážem kostým vyskladať iba z vlastných vecí. V prípade, že sa mi niečo výrazne zapáči tak si to namiesto požičania kúpim. Z minuloročného kostýmu, ktorým bol upír Lestat de Lioncourt, mi dodnes zostalo všetko doma.

Jak rád trávíš volný čas?
Momentálne druid a pacientimám skúškové obdobie v škole a bohužiaľ pojem voľný čas nebol spomenutý v žiadnych skriptách. Dúfam však, že tento rok sa mi pošťastí u štátnic a objavím i túto skrytú stránku existencie! Inak som nadšený turista, Vysoké Tatry a Slovenský Raj sú moja srdcová záležitosť. Aby som nebol rasista, tak musím priznať, že i Sněžka a Ješted ma veľmi oslovili. Je však pre mňa značný nezvyk vidieť v oblasti najvyššej ochrany dláždený chodník až na vrchol. Pokiaľ nie som na výlete, tak je možné ma nájsť s nenulovou pravdepodobnosťou vo Factory Pro. Chýba mi tam iba ten zrušený bazén. Zvyšok času trávim so svojimi blízkymi, často spojeného s hraním stolných hier. Keď chcem byť sám, tak sa ponorím do svojho Fantasy sveta na počítači. Dragon Age a Zaklínač sú snom každého druida! Počas cesty do práce čítam knihy a za tých pár rokov mám už nejakú tú desiatku za sebou.

Asi si toho nikdo nevšiml, ale jsi ze Slovenska a jsi mlád. Ve svém okolí si všímám, že znalost slovenštiny mezi Čechy upadá. Nemíváš s tím někdy problémy? Nemusíš s některými mladšími ročníky mluvit anglicky, aby ti rozuměly?
Mojou drobnou komplikáciou je, že po viac ako 6 rokoch v Prahe už nehovorím ani česky, ani slovensky, takže nespokojné sú všetky strany. Bohužiaľ, občas je ťažké vidieť pomerne tenkú hranicu medzi oboma jazykmi, hlavne keď väčšinu dňa vlastne hovorím po anglicky. To vedie k tomu, že neraz skutočne angličtinu i preferujem a dokonca je pár ľudí, s ktorými denne komunikujem v angličtine namiesto češtiny. Najčastejšie som mal problémy s mladšími ročníkmi z Prahy, hlavne v rámci školy. V práci som nikdy nemal väčší jazykový problém, ale je pravda, že som v práci ešte nikdy neskúšal kŕmiť čučoriedkami žubrienky, korytnačky, bociany, ťavy a dokonca ani sôvätá a to ani keď prídem v korčuliach skôr do práce, v neskorej jeseni, premrznutý ako cencúľ. Kto na prvý pokus pochopil predošlú vetu ruku hore!

Získal jsi šek na 500korunovou útratu v knihkupectví. No, taky jsi zmínil deskovky. Jakou deskovku máš vyhlédnutou?
Druid a lidiŠek ma veľmi potešil, už dávno si hovorím, že by som si kúpil nové stolné hry. Nákup novej hry je vždy záludná vec, pretože hra sa musí páčiť nielen mne, ale i ľudom v mojom okolí, aby som to mal s kým hrať! Uprednostnil by som hru z prostredia Dungeons and Dragons alebo niečo podobné. Určite budem vyzvedať v tíme. Vhodne zvolená hra môže priniesť ideálnu príležitosť na YouTime!

Chtěl bys ještě něco vzkázat?
Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým FB nadšencom, ktorí má podporili v súťaži o najlepší kostým. Veľmi si to vážim a teším sa na ďalšiu príležitosť tematickej párty. Chcelo by to verejné hlasovanie pred výberom finálnej témy! Keď už mám túto unikátnu príležitosť, ktorá sa zopakuje až pri udeľovaní Oscarov a Nobelovej ceny, tak by som sa chcel poďakovať TaskForce tímu za ich dlhodobo skvelú prácu. Zároveň posielam pozdravy všetkým blízkym, či už v rámci tímov Digital Production, ServiceDesku, alebo v osobnom živote. Dúfam, že Vám to vyčarí úsmev minimálne do vypnutia tejto stránky, ideálne do zvyšku celého dňa!

Kategorie: Agentura, Wunderlidi