Andrea odhaluje svou zkušenost z marketingové agentury. Co všechno zjistila o reklamě?

Na zkušenou si k nám do Wundermanu odskočila Andrea Petříková. Studentka mezinárodního obchodu na VŠE vyhrála stáž na veletrhu pracovních příležitostí Šance. Zapojili jsme ji jako account executiva; co to ale znamená? A měla vůbec šanci něco udělat?

andy_stazSkočíme do toho rovnou po hlavě: Byla jsi tady jako account executive. Co bylo tvou prací?
Tak byla jsem pod vedením zkušenějších kolegů, takže jsem fungovala především dovnitř agentury a s kolegy jsem komunikovala s klientem, abych získala detaily na zakázkách, připravovala jsem práci pro další oddělení a fungovala jsem jako spojnice mezi firmou a klientem.

Takže jsi byla vhozená do vody a nechali tě plavat?
To ne. Všichni mi hodně pomáhali. Kristýna Jíšová si mě vzala na starosti a trpělivě mi všechno vysvětlovala, protože jsem pochopitelně nevěděla, jak se pracuje s interním systémem pro zadávání zakázky. A taky mi říkala, jaké jsou mé úkoly, které jsem pak „jen“ plnila. Byla jsem z toho trošku vyjukaná, ale to by byl asi každý, protože toho bylo hodně nového.

Když jsi fungovala s klientem, co to obnášelo?
Chodila jsem s kolegy na jednání a získávala jsem od klienta zadání, které jsem pak předávala dál.

Takže jsi dělala i nějakou kampaň?
Ano. Řešila jsem i kampaň, když jsem řešila POS materiály pro innogy. To znamenalo získat informace od klienta, vytvořit zadání pro kreativu a ohlídat, aby v materiálu bylo vše, co tam mělo být a aby tam nebyly chyby.

Tušila jsi předtím, do čeho jdeš?
Pracovala jsem v obchodním oddělení, ale tam nás bylo pět. Tady mě překvapilo, co všechno výroba reklamy obnáší a že je tu tolik lidí. Dosud jsem si myslela, že reklama je povrchní, ale až tady jsem zjistila, že k vytvoření reklamy potřebuješ nějaká data, někoho schopného to navrhnout, napsat, vyrobit… Překvapilo mě, kolik různých specializací je pro takovou reklamu potřeba.

Jak se ti tu pracovalo?
Tak mně se tu moc líbilo. Čekala jsem svázanou korporátní atmosféru, ale tady jsou všichni takoví přátelští a milí! Docela jsem koukala, že takoví jsou i klienti. Moc se mi líbí, že si tu tykáme. Sice to byl zpočátku nezvyk, ale je to velmi příjemné.

Takže po škole k nám nastoupíš?:)
Mám ještě rok a půl do státnic a pořádně nevím, co chci dělat. Tady se mi ale líbilo, hlavně to, že se tu dá dělat prakticky cokoliv. Ale grafiku, nebo IT bych nechtěla dělat. To není můj šálek čaje. (smích) Takže až budu hledat práci, tak se tady ve Wundermanu určitě zeptám. A i kdyby to nevyšlo, tak Wundr doporučuju známým a kamarádům, protože je to tu fajn a je tu pohodová atmosféra.

Kategorie: Wunderlidi