YOU Swap poprvé: Mnichovské radovánky

Lenka Parobková, Marcom MSD pro Microsoft, se vrátila ze zahraniční stáže v Mnichově, kde spolu s kolegy ladila další spolupráci mezi českým a německým Wundermanem. Jaká byla její bezprostřední zkušenost s naším interním programem #YOUswap, díky kterému se na stáž vydala?

YOU Swap je interní výměnný program Wundermanu, v rámci kterého naši lidé pravidelně navštěvují zahraniční pobočky a sdílejí svoje know-how a zkušenosti. Rozvíjíme tak neustále práci plnou filozofie #CreativelyDriven #DataInspired.

 1. Lenko, co jsi musela udělat pro to, aby ses mohla You Swapu vůbec zúčastnit?
  • O programu jsem se dozvěděla od své team leadky. Asi jsem až příliš často říkala, že domluva po callech není s WunMunem vždy úplně jednoduchá a efektivní. Zároveň nebyly jasně nastavené role a zodpovědnosti při vytváření a exekuci marketingových kampaní. Tohle nám přišla jako skvělá příležitost, jak to přenastavit společně. Musela jsem tedy sdělit důvody, proč bych to měla být zrovna já a v čem by mi ta zkušenost pomohla, co od toho programu vůbec očekávám, a jak to pak zužitkuji tady.
 1. Povedlo se to? Jaký byl pro tebe hlavní pracovní přínos You Swapu?
  • Ano, a věřím, že to bylo přínosné pro obě strany. Předefinovali jsme, jak budeme spolupracovat na dalších kampaních a vymezili si role a zodpovědnosti v každé fázi procesu. Viděla jsem navíc, jakým způsobem tam lidi pracují, jak mají nastavené priority a procesy. Účastnila jsem se zároveň všech relevantních schůzek a to i těch s klientem. Byla jsem plnohodnotným členem svého nového týmu a krom toho jsem měla možnost nakouknout i do práce týmů dalších. Byla to taková pracovní dovolená, kdy jsem poznala spoustu nových lidí, nasála nové zkušenosti a poznala trochu Mnichov.
 2. A největší přínos pro tebe osobně?
  • Poznala jsem osobně své kolegy v Mnichově a získala snad i nové přátele. Musím prý přijet znova na 14 dní. V říjnu. Kde se můžu přihlásit? (smích)

   Lenka Parobková, Marcom MSD Microsoft

 3.  Našla bys i nějaký ten mnichovský „opruz“?
  • Celé to bylo něco mezi dovolenou a prací. Opruz se hledá těžko, tak si alespoň postěžuju na počasí. A na to, že je v neděli všude zavřeno. Mně ta myšlenka přijde sympatická, ale je to zcela nepraktický.
 4. Jaký je podle tvojí zkušenosti ten největší rozdíl mezi německým a českým způsobem práce?
  • O Němcích panuje spousta stereotypů. Za mě, co opravdu platí, je přístup Němců k pravidlům a předpisům obecně. Jsou zkrátka punktlich. Přijít pozdě na schůzku značí, že jste neschopní si zorganizovat čas. Pokud si domluvíte plán, respektujte jej. Mně se líbí jejich přímost v komunikaci. Diskutuje se jasně a bez oklik. Žádně naznačování nebo domýšlení.
 5. Když se podíváš zpátky na svoji wundermaní historii, který projekt tě nejvíc naučil a proč?
  • Když nad tím tak přemýšlím, tak každý projekt, který jsem měla na starosti, byl docela “ride”. Líbí se mi, že s každým projektem jsem se naučila něco nového. Čím dál jasněji si uvědomuji své silné i slabé stránky. Přicházím si na to, co mě baví, co se ještě musím doučit a kam bych chtěla směřovat dál.
 6. Proč právě Wunderman?
  • Mám ráda jak svoji práci, tak lidi, se kterými spolupracuji. Učím se nové věci, cítím podporu, když chci věci změnit a dělat je jinak. Cítím poměrně velkou míru svobody, což je pro mě důležité.
 7. Největší kariérní chyba?
  • To bych musela zapřemýšlet… já teda chybuju málo podle mě. Zeptej se mojí šéfky, co dělám za fuckupy. (smích)
 8. Jakou jsi dostala nejlepší životní radu?
  • To je těžký. Každý život je tak individuální, že se na tohle jen těžko hledá odpověď. Neustále se učit, být otevřený novým věcem, snažit se maximálně využít svůj potenciál. Napadá mě taková krátká – be real, cut the bullshit.

   Last lunch with my team

 9. Když bys mi měla popsat, co je to podle tebe YOU Swap?
  • Interní program Wunderu, kdy jedou lidi na 14 do jiné pobočky. Naučit se nové věci, načerpat inspiraci, poznat lidi a získat další zkušenosti, které pak předají v rámci týmu. Já to teda předávat nic nebudu, ať si to každej zkusí. (smích)
 10. Lenko, co tě zaručeně potěší?
  • Kompliment. A taky zmrzlina.
 11. Životní sen?
  • Procestovat svět.

Díky za rozhovor!

Lenka ParobkováMarcom MSD pro Microsoft. Sama se nazývá spojkou mezi Microsoftem a MSC. Podílí se na přípravě centrálních marketingových kampaní a marketérům pomáhá a radí v oblasti moderního marketingu. Svým wundermaním kolegům předává aktuální know-how tak, jak ho vidí Microsoft.

 

Kategorie: Wunderlidi