Přeběhlík

Honza Vacek je duší i tělem sportovec, který se nebojí výzev a svůj um denně ukazuje na obdiv v našem kreativním oddělení. A protože bylo toho obdivu přehršel, dostal Honza nabídku na další wundermaní štaci a posunul se o patro víš, z Wunderman Core do Wunderman Production.

Pražský Wunderman je interně rozdělený na Core, který pracuje zpravidla na lokálních klientech jako je Dr.Max, CK Fischer nebo Komerční banka, a Production. Ta do celé naší práce přidává mezinárodní rozměr, a to díky klientům jako je Ford, Shell nebo Microsoft. Honza Vacek se zvesela pohybuje napříč a jeho denním chlebem je Video Art Direction, Motion Design postprodukce a 3D.

Honzo, jak se dneska máš?
No dobře! Jako každý den. Pokud se nic po ránu nepokazí proč ho mít špatný. Těším se do fitka i do práce, no paráda.

Skoro každý o tobě ví, že několikrát denně cvičíš, co tě pořád žene dopředu?
Tak cvičení a příprava natrénink je pro mě teď už součást dne a nedovedu si ho bez toho představit, ale nejde jenom o to zvedat činky v gymu. Jde o další sportování jako je kolo, běh a plavání. A taky další vytrvalostní aktivity, otužování a třeba i saunu :-). Dopředu mě žene taky moje dcera Laura. Je úžasné koukat se na to, jak se mě snaží napodobovat a už teď spolu běháme, cvičíme a plaveme, prostě pecka. Začala chodit do sokola a už se těším, až bude rychlejší než já. No nebude to dlouho trvat.

A co tvoje srdcovka – triatlon?
Tam je moje snaha jasná, pořád se v něm chci zlepšovat a natrénovat na celého ironmana. Aby to ale za něco stálo, tak to není na měsíc. Celé to ve mně budí dobrý pocit, protože při i po cvičení je člověku prostě fajn. Do toho se samozřejmě řeší všechno to kolem přípravy na závody, vybavení, jídlo, a tak dál. A že toho je :-).

Soupeříte v tréninku nějak s Vildou? (Vilda je finanční ředitel Wunderu a nadšený Crossfitkař)
No řekl bych že o soupeření úplně nejde, cvičíme sice podobně, ale každý máme jiný trénink a cíle. Mezi námi jde spíš o vzájemnou motivaci, hecování a podporu. Taky spolu řešíme podobu tréninků. Je to každopádně můj nejlepší sparring partner a best kámoš. Vilda je vyloženě Crossfit master a jedebomby, ja mám cvičení jako součást komplexní přípravy, která mi pomáhá ze silové stránky. Být vyhublý ultramaratonec není můj cíl.

Zpátky k nám. Když bys měl popsat, co ve Wunderu děláš, co by to bylo?
Jsem součástí oddělení, kde děláme, stručně řečeno, Video Content, a to jak pro naše klienty, tak interně pro Wunderman. Je v tom vlastně vše, co k videu patří: video, střih, motion design, 3D modelace a animace, post produkce… a soustředím se na to, aby byla videa hlavně pěkná a sexy. Udělat video nebo klip v dnešní době umí kdekdo, ale jde o to přinést do toho něco nového, emoce, dynamiku, příjemnou hudbu a prostě všechno, aby to bylo líbivé.

Nedávno ses částečně přesunul o patro víš, do Production. Co ti tahle změna přinesla?
Tak zatím to nemůžu úplně posoudit. Ale každá změna je většinou k dobrému, pracuje se zde na mezinárodních klientech a nejde tu pouze o práci na projektech, ale o celkové zvednutí kvality videoprodukce. A to je fajn výzva.

Proč ses tam, myslíš, dostal zrovna ty?
Tak bylo řečeno, že jsem šikovný :-), tak asi proto. Pravda je že mě má práce ohromně baví takže se to asi i promítne do kvality výstupů.

Ve Wunderu už kroutíš čtvrtý rok, co na něm máš nejradši?
Na Wundru, no asi všechno jasné že se najdou mouchy ale když nad tím člověk mávne rukou, tak převládnou stoprocentně pozitivní věci. Od kolegů, přes vedení až po prostředí. Kafe je tu bezva. Taky  jde o jednotlivý přistup k lidem, který tu cítím a konečně jsou fajn i projekty, tedy ta práce sama. Jasně, že někdy přijde nějaký ten ojeb, ale kde ne.

A kde bys naopak našel nějaký ten prostor na zlepšení?
Pokaždé je co zlepšovat, možná by se měl Wunderman koukat víc dopředu a stát se ještě modernější. Snažit se udávat trendy a tvořit odvážnější věci, ale to je i o klientech. 

Který projekt tě tady zatím nejvíc bavil a proč?
Páni to ani nevím, asi některý u kterého jsem měl volnou ruku a mohl jsem si ho udělat víc po svém, což je nejlepší. Třeba video – moodboard pro České dráhy, to byla taky pecka. Super bylo dělat návrhy 3D loga “W” do nového prostoru, kde budeme mít kavárnu. Vlastně se snažím ke každému většímu projektu přistupovat co nejvíc otevřeně a pokaždé tomu dát něco navíc.

Je něco, o čem bys řekl, že tě to opravdu „naučilo“?
Pokud se jedná o Wunderman, tak je určitě výborné, že tu jsou různá školení, jak v oblasti designu a grafiky, tak spousta dalších. Taky možnost samostudia, kdy tu máme Lyndu (vzdělávací portál). Člověk má tak pořád co zlepšovat.

Který vzkaz bys předal lidem ve “W”?
Tak určitě ať jsou co nejvíc v pohodě a na všechno se koukají spíš z té lepší stránky. A jsou rádi za to, co je, protože tady je to super a to mluvím z vlastní zkušenosti. Ostatně doufám asi jako více lidí.

Máš nějaké další cíle, jakékoliv, na které se chystáš dosáhnout?
Konkrétní cíle nemám, ono to zajisté bude samo nějak makat, ostatně jako doposud. Určitě v práci kutit co nejlepší videa a projekty, hledat nové cesty a pomáhat lidem okolo na jejich cestě, což je velice důležité.

Honza Vacek: Honza Vacek je žhavým kandidátem na českého Chucka Norrise. Výzvy se před ním totiž dobrovolně schovávají, protože každou z nich nemilosrdně popraví. Nekecáme! Předchází ho výsledky v našem kreativním oddělení. Pro jistotu jsme ho posunuli blíže k trůnu z Wunderman Core do Wunderman Prodouction. Tenhle kreativní teepack si to prostě hrdě vybojoval. #YOUtime

 

Kategorie: Wunderlidi