Kariéra bez nálepky: #PassItOn


„Říkali mi, abych napsala článek o ženách ve Wundermanu… Napsala jsem svůj úhel pohledu, lidsky a srozumitelně.“ 

Wunderman se dlouhodobě snaží o gender equality napříč všemi kontinenty, ve kterých působí. Program PASS IT ON  poté k naplňování této filozofie neodmyslitelně patří a Klára Feniková je jednou z pravidelných účastnic řady rozvojových aktivit, které pro ženy pořádáme. Přečtěte si lidsky upřímný pohled na otázku přístupu k ženám, a dost možná, k životu samotnému:

Firma o ženách

Říkali mi, abych napsala článek o ženách ve Wundermanu. O termínech jako jsou gender equality, ženy ve vedoucích rolích, time management, work-life balance, people management, efektivita týmu, flexibilita, loajalita, manažerské skills. Ale mně se to takhle vůbec nechce psát. Chci napsat svůj úhel pohledu, lidsky a srozumitelně.

Když stejné znamená stejné
Nevím, zda si to uvědomujete jako já, nebo berete prostředí a vztahy ve “W”  jako samozřejmost. A vlastně mi to přijde obrovský paradox, že vůbec ještě takto smýšlíme o rovném přístupu k ženám, že je to stále takové issue. Uprostřed všemi směry globalizované Evropy. Ale je tomu bohužel tak. Asi i proto mě tak o to víc baví pracovat ve firmě, která dává ženám rovné příležitosti, přirozeně. Míním tím STEJNÉ možnosti, jako mužům. Asi se logicky najdou jedinci, kteří to tu vidí jinak a přistupují k Vám stále jako jen k “ženské”, ale už jsem dostatečně velká (stará) :-), abych se na to dokázala podívat komplexně a s trochou odstupu. Pak si uvědomím to podstatné. Že se tady většinu času cítím dobře, doceněně a na svém místě.

Kariéra bez nálepky

Nejsem typ čisté kariéristky, ale na druhé straně mi ani není jedno co a jak dělám. Mám ráda, když vidím výsledky, když je se mnou lidé diskutují a posouváme věci společně dopředu. A dobrý pocit z toho, když mají i oni pocit, žese ode mě něco nového dozvědí.#passiton Wunderman

Upřímně, trochu jsem se Wundru ze začátku obávala… Celkem logicky, protože je to firma, ve které jsou ve vedení prakticky jen muži. Ale je bezvadný, že si  tihle muži sami uvědomují, jak velkým přínosem ženy jsou, nebo být mohou. Tedy doufám, že si to primárně uvědomují, a že jim jen někdo neříká, že by bylo dobré, aby si to uvědomovali, i když i to by byl pokrok.  Zvlášť, když to porovnám s minulostí a mými zkušenostmi z jiných firem. Tuhle kulturu ve “W” pomáhá udržovat taky program Pass It On, se kterým jsem se setkala nejdřív jako posluchač, a později i jako spolutvůrce videa o Gordaně. Jsem přesvědčená, že má filozofie #passiton, stejně jako video samotné, velký vliv na náladu uvnitř celé naší společnosti a pozitivně ovlivňuje jak další ženy, tak i muže. Možná, že když to teď čtete, říkáte si: „Ježiš, to je naivka, je tam ještě krátce…“

Asi takovej pocit

Možná jo. Ale je to můj dlouhodobý pocit a názor, a nestydím se ho říct nahlas.  I proto, že vím, že si to samé myslí spousta dalších holek tady u nás. Stačí se podívat, jak je při každé akci Pass It On narváno v zasedačce na střeše. Většina z nás už v životě zažila krušné chvíle při kterých musela dál makat, a je opravdu moc fajn slyšet, že v tom nejste samy. A že vás podporují jak ženy, tak muži.

Takže díky a fandím tomu!
Klára

Klára Feniková: Ve Wundermanu se na pozici Account supervizor stará o naše významné klienty innogy, Komerční banku, Atos, nebo Red Fuse France. Ve volných chvílích vás pak stylově obléká na www.byfenik.cz, a podobně stylově ubytovává na hausbótu v Holešovicích.

 

 

 

Kategorie: Wunderlidi