Štěstí nespočívá v cool brýlích a social obrazu, říká mladý táta 3 dětí

Když u nás ve Wundermanu potkáte Vojtu Bulíře, našeho project managera, sálá z něj neuvěřitelně optimistická nálada. Nikdy vás nenechá ve štychu a vůbec byste neřekli, že je to otec 3 malých dcer a že svou dovolenou věnuje cizím dětem.

Jak dlouho pracuješ ve Wundermanu, jaká byla tvoje cesta?
Dlouhá. Začala před 6 lety pracovním pohovorem do Y&R na místo juniorního ajtíka – pozici se také říká „podrž drát“. Tenkrát byla jiná situace na trhu a lidi se přetahovali o místa. Takže, abych zapůsobil na Kristýnu Šimonovou z HR a Mirko Palečka, nabídnu jsem, že budu dělat první 2 měsíce zadarmo, aby si mě vyzkoušeli… měl jsem o tu pozici fakt zájem 😊

Nejdřív jsem pracoval pro Y&R, pak přešel do Wundermanu, kde jsem dělal IT managera a pak project managera. Letos pro mě přišel další krok vpřed. Jako perličku v seně mě objevil Business Director Jarda Novák a jedouc na svém bílém vlku značky Ducati si mě vzal do svého týmu.

Pro jaké klienty pracuješ a co tvoje práce obnáší? Popiš ji blíže.
Pracuji primárně pro hlavního klienta týmu Fischer a modří už vědí, pětici cestovních kanceláří sdružených pod značkou Fischer Group. Práce projekt manažera je, alespoň na mých projektech, práce s lidmi se znalostí digitálních technologií.

U nás to funguje tak, že klient potřebuje dosáhnout nějakého výsledku nebo náš account přijde s marketingovou aplikací, která má něco dělat. Mým úkolem je ve spolupráci s programátory vymyslet, jak dosáhnout požadovaného výsledku nebo vlastnosti aplikace. Vše za rozumné náklady a z dostupných zdrojů dat a technologií.

A pak už jen řešíš fuck-upy. Když to jít mělo, tak to nejde, nejsou data, klient chce místo modrého trojúhelníku žlutý čtverec a tak… Naštěstí naši dva programátoři Tomáš Flandera a Radek Palát jsou skvělí, takže standardně dodávají i co nejde. 🙂

Já konkrétně věnuji nejvíce času na udržování již vyvinutých aplikací a snažením se posunout naši infrastrukturu k dokonalejšímu a stabilnějšímu provozu.

Doma máš dvojčátka a nyní nově narozené miminko, jak se to dá všechno skloubit? Ty jsi docela mladý táta, nedávno jsi oslavit teprve 30. narozeniny.
V mém případě se to dá skloubit díky tomu, že jsem se vzdal (dobrovolně a rád!) všech osobních aktivit a trávím čas buď zde ve Wundermanu, na cestě nebo doma. Mám velké štěstí na svou asociální-lesní-bio manželku, která si dá nejmladší měsíční Idu do šátku a u toho zvládá vařit, starat se o domácnost nebo dělat blbiny s dvojčaty Bertou a Zorou.

Naše domácnost jde trochu proti proudu emancipace, takže já se starám o finance a „všechno“, co je za našimi dveřmi a žena o vše, co je uvnitř. Takto to nám dvěma funguje perfektně.

Když tě člověk potká, tak si řekne: Cože? To je táta od 3 dětí. V době, kdy je moderní nechávat rodičovství na pozdější věk, jsi si pořídil rodinu docela brzy.
Myslím si, že těch pár (pro mě)  důležitých věcí mám srovnaných. Aby to neznělo moc teatrálně a fatálně, tak to napíšu do bodů: Byl jsem jedináček, takže chci velkou rodinu. Neměl jsem oba dva rodiče, tak jsem se v 21 letech oženil při sázce po 45 dnech od prvního setkání s holkou, co měla děsně ošklivou ofinu a smála se mým pubertálním vtipům 😃 Nechci umřít sám v LDNce = čím víc dětí tím lépe. A nechci celou dospělost věnovat dětem, takže až mi bude 40, dvojčatům bude 15, mladší 10… budu ještě dost mladý na blbosti a už dost starý, abych si je mohl dovolit… 😊

Jak se to dá zvládat?
Vlastně jednoduše, uděláš si plán, který se počítá na 5letky a pak už ho jen spokojeně žiješ. Pro někoho může být těžké nepodlehnout tlakům sociálních sítí o tom, že spokojený třicátník v Praze musí mít transparentní brýle, kolo favorita, chodit na kafe do Starbucks a Krymské, a hlavně to dávat všem permanentně vědět.

Já jsem se s dvojčaty ze začátku musel naučit radovat z chvilek a fakt jen z toho, že jsme všichni zdraví a spolu a těch 90 % tvrdého managementu celé rodiny prostě nevnímat. A ten pocit stejně nenasdílíš…

Navíc žádný follower tě na procházce neobejme a neřekne: „Taťko, já tě mám tak ráda!“… a to je to do čeho já chci vědomě investovat za cenu toho, že nejsem cool v onlinu. To ale neznamená, jsem nějaká ezoterická kniha na život, protože se umím zmrskat i na firemním večírku.

Ale to není všechno, ty kromě toho ještě pomáháš organizovat dětské tábory.
Ano, to je taková stará láska a druhá rodina. Nás vedoucích je cca 30 a každý rok si vezmeme 14 dní své osobní dovolené, přispějeme na jídlo a odvezeme 90 cizích dětí do lesů kousek pod Litomyšl.

Máme klasický tábor se stany s dřevěnou podsádkou, kadibudkami, venkovní sprchou a kuchyní s kamny o celkové výměře jedné naší kuchyňky ve Wundermanu. Naplňování programu a zajištění běhu tábora nám vedoucím zabírá všechen čas přes den… ale večer, když se setmí (a děti nemají zrovna stezku odvahy), vytáhneme kytary a občas zpíváme dlouho do noci a druhý den znova 😉 Kdo nezažil, nepochopí…

Čtěte také:

Jak dlouho tuto aktivitu děláš? A co máš na práci s dětmi rád?
Na tábory jezdím od školky. Na tento konkrétní od 15 let. Já to neberu jako práci, je to prostě výlet do doby, kdy jsme viděli svět v tu aktuální chvíli a při sbírání šišek jsme v hlavě nepřemítali nad diplomovou prací ministra školství. Děti se nadchnou pro to, co je opravdové, zajímavé a zábavné, takže 14 dní děláš jen opravdové zajímavé a zábavné věci. A to je super relax od KPI ukazatelů kampaní našich klientů.

Jsou to nějaké speciální tábory?
Ne. Většina těch dětí se přes rok nevidí, pokud spolu nechodí do škol. Každý rok máme téma, kterému je přizpůsobená celotáborová hra: Čtvero ročních období, Vesmír, Cirkus, Řemesla atd.

Ale nyní k práci. Máš nějaké tipy, jak si udržet work-life balance?
Ty jo, to je vlastně jednoduchý. Všechno, co není práce, musí být live (pro mě real live)… kurňa, to je zase hrozně patetický. A ještě přidám, že mě pomáhá mít dlouhodobý sen: ve 40 se sbalím, vyzvednu děti z veřejných institucí a pojedeme celá rodina na rok někam do tepla. Jestli ho naplním není úplně důležitý, mě stačí, když se můžu v mysli houpat na vlnách indického moře a hned je mi lépe.

Máš nějaké vychytávky, které ti usnadňují práci? Aplikace? Vychytávky pro time management?
Poslouchám, co kdo říká a na meetingu si nehraju s telefonem! Když něco nevím, tak se zeptám. Nic neodkládat a dělat vše maximálně hned, pokud to jde, ale to je asi specifické pro nás project managery. A umět se provětrat, i když neukouřím.

Time management mám asi zase jednoduchý, když pracuju tak fakt pracuju, když cestuju tak pracuju a když jsem doma, tak odkládám telefon a hodinky a vyjma urgentních telefonátů nepracuji, ideálně ani v hlavě.

Co máš na Wundermanu rád?
To, že má Wunderman rád mě 😊, no dresscode, usmívající se kolegové na chodbách, dobré kafe a pocit, že kampaně pro klienty můžou mít smysl.

Nenechejte si ujít :

Kategorie: Agentura, Data, Design, Wunderlidi, Zajímavé projekty