Jsi bez energie a síly? Začni se víc starat o své já, říká HR specialistka Wundermanu

Sama sebe by zařadila mezi pozitivně naladěné lidi. A taková opravdu je. ,,Jsem přátelská a dá se říct, že ke každému si najdu cestu,“ myslí si o sobě Iveta Brázdová z HR oddělení Wundermanu. Nějakým způsobem jste se s ní asi museli setkat všichni a s tou pozitivitou mi dáte za pravdu. Ale věděli jste, že jedním z Ivetiných koníčků jsou i zdravá strava a životní styl?

Ivet, jak je to s tou krásou a zdravím? Jsou dosažitelné?
Každý člověk může být a bude krásný a zdravý s podmínkou, že miluje sám sebe a je ochoten dát milovanému tělu dostatečné množství živin, vitaminů a pohybu.

Častou výmluvou, kterou slýchávám, je, že zdravý životní styl a zdravá strava stojí čas a peníze – je to podle tebe pravda? A dají se nějak skloubit s hektickým pracovním stylem v reklamce?
Zdravý životní styl není jen o zdravé stravě. Je to i o tom, kolik času věnujeme pohybu. To, jak se o sebe staráme, odráží to, jak se cítíme a kolik máme energie a síly do života.

Lze tedy říct, že správné cvičení a životospráva ovlivňují nejen naše tělo, ale i naši duši. Mnoho lidi si myslí, že zdravý životní styl je finančně náročný. Vyměňte ale každodenní obědy v restauracích za chutné jídlo uvařené s použitím místních potravin a zjistíte, že je to mnohem levnější, než se každý den stravovat jídlem připraveným z neznámých ingrediencí. Možná by spousta z nás mohla více chodit pěšky, vyměnit chůzi po schodech za výtahy nebo se vydat na výlet pěšky místo autem.

Pracuješ v našem HR oddělení, máš na starosti zázemí a pohodu stovek lidí. Co je podle tebe základ toho, aby se člověk cítil v práci dobře? A aby měl v rovnováze osobní i pracovní život, tzv. work-life balance?
Myslím, že si člověk musí udělat rovnováhu pracovně, fyzicky i psychicky. Snažit se sladit práci, rodinu a vše ostatní ve svém životě. Najít si čas i na svůj osobní život, na své koníčky, jít si zaběhat a vyčistit hlavu – zkrátka cokoliv, co vás naplní radostí. Moje heslo je: Postarej se nejprve sám o sebe a pak použij svou pozitivní energii, abys k sobě přitáhl kolegy, které budeš motivovat svým nadšením. Skutečné štěstí spočívá v tom, že se cítíte spokojeni.

Patří k tomu právě i zdravá strava? Ty se jí přirozeně zabýváš celoživotně, čím to je?
Všechno je to krásně propojené. Zdravý životní styl není jen záležitost krásného a zdravého těla, ale i stav naší mysli, stav psychický. Už od dětství jsem byla mými rodiči vedena ke zdravé stravě.  Vyrostla jsem v rodině, kde se jedlo všechno, ale už tehdy jsem bojovala s tím, co mi chutná a nechutná. Ale až v dospělosti, když jsem se začala starat sama o sebe, jsem začala hledat cestu, která mi bude vyhovovat.

Před osmi lety ses stala vegetariánkou, od dětství nejíš mléčné výrobky. Co tě k těmto rozhodnutím přivedlo? A je to styl pro každého?
Maso a mléčné výrobky mi nikdy nechutnaly a neměla jsem potřebu je jíst. Později jsem začala nacházet stále více informací o tom, jak je maso plné stresu, jak dlouho ho organismus zpracovává, … Ale přestala jsem ho jíst i z etických důvodů. Každý je jiný a ne pro každého je veganství či vegetariánství, na druhou stranu ne každému vyhovuje živočišná strava.

Všichni jsme individuální, a ať se stravujeme jakkoliv, důležitá je vyváženost. Každý z nás by měl následovat své srdce, poslouchat se a dovolit svému tělu určit to, co je mu nejpříjemnější a nejpohodlnější. Jakákoliv změna v naší životosprávě by neměla být utrpením. Ráda bych podotkla, že každý extrém je špatný. Neposlouchejte okolí nebo názory ostatních, ale poslouchejte vlastní tělo, sami sebe!

Jak vypadá tvůj den, co se týče stravy?
Každý den je jiný, ale určitě si nedokážu představit den bez snídaně, je to pro mě základ celého dne. Během dne se pak snažím jíst tak, abych tělu dala to, co potřebuje. Sestavit jídelníček bez masa a mléčných výrobků je občas náročnější, ale je spoustu ingrediencí, z kterých se dá připravit chutné a vyvážené jídlo.

Když se podíváš kolem sebe a na svoje kolegy, dokázala bys určit největší chyby ve stravování, kterých se při práci v kanceláři dopouštíme?
Myslím, že největší chybu, kterou spousta z nás dělá, je, že jíme naše jídla ve spěchu a stresu. Necháváme se pohltit prací a nenajdeme ani chvilku na to, abychom se někde v klidu najedli a jídlo si vychutnali.

A co okolí Wundermanu? Dá se na Smíchově dobře a zdravě stravovat?
Mnoho restaurací nabízí sestavené obědové menu, málokde se najde alespoň jedno vegetariánské jídlo, a když už, tak je to smažený sýr. Nejraději chodím do veganské restaurace Pastva nebo do obchodního centra Anděl, kde je také veganská restaurace Loving Hut.

Ty jsi ve Wundermanu relativně krátce. Dokážeš říct, co tě tu zaujalo? Na co se ráno, když jdeš do práce, těšíš?
Když jsem poprvé přišla do Wundermanu na pohovor, zaujala mě tu uvolněná atmosféra, usměvaví lidé a byla tu cítit pozitivní energie. Každé ráno se těším do práce na holky, mám kolem sebe skvělý tým lidí, s kterými je radost pracovat. Mám ráda neformální prostředí, které mi umožní ráno se obléknout tak, jak se cítím. Práce v HR je krásná v tom, že potkáte spoustu lidí a každý den vás někdo něčím novým obohatí.

Co děláš ve volném čase?
Ve svém volném čase ráda sportuju a starám se o sebe. Ráda pro sebe dělám věci, které mě naplňují štěstím, ať už je to posezení s přáteli, nebo čtení knížky. Ale mou největší vášní je cestování. Ráda poznávám nové kultury a lidi. Mám ráda nové výzvy, nebojím se jít do nových věcí.

Iveta Brázdová pracuje ve Wundermanu osm měsíců na pozici HR Administrátor. Ale sama nám prozradila, že se u nás cítí, jako by tu pracovala už roky. V nedávné době rozšířila svoji pracovní náplň o Learning and Development (rozvoj a vzdělávání) a užívá si nové výzvy. V posledních letech pracovala na obdobné pozici pro mezinárodní firmu DHL IT Services.

Kategorie: Agentura, Wunderlidi, Zajímavé projekty