Zážitky z Prahy: Otisk prstu jako z Minority Report, skvělí lidé i super bramboráky

Gaia Brunoni pracuje jako Account Director ve Wundermanu v Paříži. Začátkem tohoto roku se s manželem a dcerou v rámci “výměnného programu You Swap“ přesunuli na dva týdny do Prahy. Jaká je Praha, naše wundermanní pobočka a náš agenturní život jejíma očima?

Moc mi pomohlo, že hned první večer byl neformální týmový večírek. Měla jsem tak možnost se víc seznámit se všemi, se kterými jsem se měla následující dny vídat a trávit čas. S týmem Vlků. A taky jsem poznala české speciality jako bramboráky, guláš a zase bramboráky. Nic takového jsem předtím nikdy nejedla! Myslím, že česnek mi byl po téhle první večeři cítit z pusy ještě několik dní.

Pivo bylo skvělé, tak jak jsem si ho pamatovala.

V Praze jsem měla možnost pracovat s týmem Alexa Uhera, který v té době připravoval UX/UI design služby pro předplatitele jednoho velkého mezinárodního ecommerce klienta.

Můj pražský šéf Alex Uher byl ten nejlepší na světě. Chytrý, vyzná se v tom, co dělá, a je s ním zábava. Naučil mě, že je ve skutečnosti možné být produktivní v práci a zároveň mít i svůj vlastní život (jako vážně??? Prosím, pošlete nám sem více Alexů!). A taky mi ukázal tu nejlepší restauraci v okolí, kterou je srbská Jelica.. Vypadá to tam jako na natáčení některého z Kusturicových filmů. Podařilo se mi tam jít celkem třikrát, což je prý rekord sám o sobě.

Také jsem se potkala osobně s mým týmem IKEA production a podělila se o zkušenosti se Shell CRM týmem.

Kanceláře jak z Minority Report

Wunderamnní pražské kanceláře jsou opravdové bludiště. Bez pomoci Alexe, Zory, Jozefa, Daniela, Martina a některých dobře umístěných značek na stěnách bych se denně ztrácela.

 

Sama pracuji v relativně malé pobočce Wundermanu (v Paříží je nás asi 80). Čili mě počet lidí v Praze překvapil (to se opravdu všichni znáte?). Ale i tak jsou kanceláře prostorné a pohodlné, je tu příjemné prostředí, ve kterém jsem se cítila dobře.

Vstup do budovy přes otisk prstu je fakt cool! Jako v Minority Report!

Severní pól v Praze

Co se týče počasí, musím přiznat, že jsem se návštěvy Prahy v zimě celkem bála. Myslela jsem, že táhnu manžela a dceru na nějaké místo jen o trochu přívětivější než severní pól. Moc jsme na zimu ani nebyli připravení. Ale naštěstí bylo počasí skvělé, a i když byla zima, jen dokreslovala kouzlo, které Praha má.

Fun facts:


#1 – Víceméně se mi podařilo projít takovým vývojem. První den jsem pila k obědu jen vodu. Postupně jsem přidávala Staropramen, až se poměr obou nápojů na konci pobytu obrátil. Skvěle.

#2 – Jsem sice Italka, ale musela jsem jet až do Prahy, abych si ráno dala cappuccino, věřili byste tomu? V Itálii jsem si ho nikdy neobjednala.

#3 – Moje dcera neustále mluví o Praze. A sem tam si i zabalí tašku, nakreslí letenku a “vrací se” zpátky.

Lituju, že …:

… mi Jarda Novák nikdy nevysvětlil, odkud pochází pojmenování týmu “Vlci”.

… jsem nestihla zajít do Národního divadla na představení Laterny Magiky.

Určitě se sem musím vrátit. Kvůli oběma výše popsaným důvodům.

Co jsem se naučila:

Je možné pracovat v reklamce bez toho, abych neustále připravovala prezentace v PowerPointu.

Pokud chcete v Praze něco dělat/vidět/zažít/najíst se, je potřeba to předem naplánovat a zamluvit (Zoro, měla jsi pravdu!).

Chtěla bych vám všem ve Wundermanu poděkovat, že jste mě mezi sebe přijali a dali mi příležitost zažít život i práci z jiné perspektivy. Víte, že žijete v kouzelném a nádherném městě, že jo? 😉

Gaia Brunoni pracuje ve Wundermanu od roku 2013 jako account director pro Microsoft EMEA B2C kampaně na více než 15 trzích. Během let přešla na projekty IKEA CRM, Center Parcs CRM a strategické plánování. Do Prahy přijela v rámci wundermanního výměnného programu You Swap. Díky němu zaměstnanci Wundermanu navštěvují pobočky v jiných zemích a sdílejí tak svoje know-how a zkušenosti.

 

Kategorie: Agentura, blog, Wunderlidi, Zajímavé projekty