Když chcete v marketingu uspět, zapomeňte na copy – paste, říká kolegyně z Wunderman Thompson

Když se s ní setkáte, dostane se vám pořádná dávka pozitivního nadšení. Ano, řeč je o naší kolegyni z Wundermanu Thompson Nilofer Slavik. A vůbec byste do ní neřekli, že je to bývalá pilotka indického letectva. Jak se vůbec dostala do Prahy a k marketingu, a co má na marketingu vlastně nejvíc ráda?

Nilofer, první, co jsem se o tobě doslechla bylo, že jsi bývalá pilotka indického letectva. Je to pravda? Můžeš mi o tom něco říct?
Ano, po dobu 7,5 let jsem sloužila jako pilot vrtulníku v indickém letectvu, žila jsem svůj dětský sen. Nalétala jsem více než 1200 hodin v rolích jako je Search & Rescue (Pátrání a záchrana), Reconnaissance (Průzkum) a Air Maintenance (Letecká údržba). Bylo to náročné, ale taky dobrodružné, a velmi odlišné od mého civilního života. Výcvik byl velmi přísný, vždy jsem byla někde na cestách, létala jsem i v pohraničních oblastech, kde probíhají konflikty, a pracovala bok po boku se svými kamarády, kteří se stali mou druhou rodinou. To vše je součástí mé krásné minulosti.

Jsou ženy v armádě v Indii běžnou záležitostí, nebo jsi musela překonávat hodně překážek? Ano, dříve ženy v indických ozbrojených silách běžné nebyly. V dnešní době je však můžete vidět téměř všude. Prolamují společenskou bariéru a stávají se součástí armády. Indie je velmi tradiční země, kde jsou ženy obvykle viděny a vnímány v jiné roli. Vymanit se z ní se někdy stává výzvou. Ale kde je vůle, je i cesta. Já měla naštěstí plnou podporu své rodiny, abych si šla za svými sny.

Jak už jsi řekla, pocházíš z Indie. Jak ses ocitla v Praze?  A jak vnímáš Čechy a Česko?
Co mohu říct? Našla si mě láska. Indická dívka se zamilovala do českého chlapce, a oba se rozhodli společně žít v České republice. Nový život a nové dobrodružství. A co se dá říct o České republice…? Absolutně to tady miluju. Lidi, kulturu, jídlo, architekturu i přírodu. Všechno je tak odlišné a zajímavé. Co si ovšem nejvíce získalo mé srdce je české pivo a český smysl pro humor.

Vystudovala jsi počítačovou vědu, poté jsi pilotovala… Jak ses dostala k marketingu a k Wunderman Thompson?
Miluji dobrodružství a nové výzvy. Když jsem přemýšlela o své další kariéře, marketing mě velmi zaujal. Považuji jej za zajímavý, neustále se vyvíjející obor, ve kterém je možné se každý den něco nového naučit. Chcete-li mít v marketingu šanci a skutečně na sobě pracovat, musíte myslet nekonvenčně a pracovat s každým trhem samostatně, s individuálním přístupem. Jednoduše, neexistuje tu žádný copy – paste osvědčený recept na úspěch. Tento adapt or die přístup byl důvod, proč jsem se v tomto odvětví rozhodla začít pracovat.

Jaká byla tvoje první pozice ve Wunderman Thompson, a co tě na firmě nejvíce zaujalo?
Věřím, že jsem měla velké štěstí, když jsem objevila Wunderman. Našla jsem přesně to, co jsem od společnosti chtěla – rodinnou atmosféru s rozmanitou prací a vášnivým zápalem pro věc. Svou kariérní cestu jsem začala od základů, a k wundermanní rodině jsem se připojila jako Events Marketing Automation Specialist pracující pro Microsoft.

Jsi jedním z našich kolegů, kteří zažili interní přesun. Proč ses rozhodla pro změnu, a jak to zpětně hodnotíš?
Věřím, že byste se vždy měli snažit v životě naučit co nejvíce, rozšiřovat si své obzory. Tím se stanete efektivnějším ve všem, co děláte, a vnesete do své práce i nový pohled na věc. Proto jsem si i já chtěla rozšířit svou základnu znalostí a stát se tak větším přínosem pro organizaci.

Na čem v současné době pracuješ? Co je to nejlepší, co ti práce dává?V současné době pracuji jako Client Service Manager pro Microsoft v oblasti CEE. Nejlepší věc, kterou mi tato pozice dává, je možnost pracovat s mezinárodním týmem, získávat zcela nové poznatky, a detailněji tak porozumět marketingu.

Co máš ráda na Wunderman Thompson?
Miluji firemní kulturu Wunderman Thompson. Je otevřený, přímý, a lidé tu pochází z mnoha různých koutů světa. To dělá každodenní chození do práce zajímavější.

Jedním z tvých velkých koníčků je cestování. Pověz mi, které úžasné místo jsi navštívila naposledy?
Ano, miluju cestování. To bylo také to, co se mi líbilo na armádě. Cestovala jsem na různá místa, a setkávala se tak se zajímavými lidmi. Letos jsem absolvovala úžasný třítýdenní výlet, cestovala jsem hlavně po národních parcích západního pobřeží USA. Bylo to krásné. Každý park byl něčím jedinečný, ale můj oblíbený je Yellowstone. Jen ta myšlenka být na vrcholu kdysi aktivní sopky je naprosto ohromující.

Tvou další vášní je vaření a jídlo. Co říkáš na českou kuchyni? Je to určitě velká změna oproti té indické…
Ach ano, můžete mi klidně říkat Foodaholic. Ráda vařím a jíst miluji ještě víc. Česká kuchyně je od té indické samozřejmě velmi odlišná. V Indii jde především o různá koření, která se při vaření používají. Neznamená to nutně, že indické jídlo musí být ostré, ale koření je tam zkrátka spousta. V Česku je přístup k vaření zcela odlišný, lidé více pracují s přirozenou chutí použitých ingrediencí. Jedná se o dva velmi odlišné přístupy, které ovšem vedou ke stejně chutnému cíli.

Jaké jsou tvé další plány do budoucna?
Nikdo neví, co ho v budoucnosti čeká. Mohu jen doufat, že bude co nejlepší – jak pro mou kariéru, tak osobní život. A že se nikdy nepřestanu učit, růst a cestovat. Chci zažívat stále nová dobrodružství!

Autor článku: Eliška Šafránková

Kategorie: Agentura, blog, Wunderlidi, Zajímavé projekty