Jak si užít těhotenství v pohodě? Aneb jak se zrodila krásná knížka pro těhotné

Hlubiny maminkovského internetu jsou někdy opravdu dramatické čtení. Od dezinformací o očkování až po různé neověřené rady. Vyvracet bludy a uvádět informace na pravou míru je běh na dlouhou trať.

A tak jsme si u nás v agentuře Wunderman Thompson spolu s naším klientem Dr. Max řekli, že je potřeba s tím něco udělat.  Do projektu jsme zapojili Ústav pro péči o matku a dítě Praha – Podolí, a na svět se přišla krásná publikace Průvodce léky v těhotenství, která pomáhá všem nastávajícím maminkám se nejen v tématice těhotenství zorientovat.

Můžu ten či ten lék, nebo jen obyčejné kapky při rýmě a nachlazení? S tím si často nastávající maminka neví rady, a my se rozhodli, že jí s tím pomůžeme.

 „Knížek o těhotenství je na trhu celá řada, ale dělí se zpravidla na dvě skupiny. V první skupině jsou krásně zpracované publikace o průběhu těhotenství, kde však chybí relevantní informace o samoléčení při běžných těhotenských potížích. Ve druhé skupině jsou zase odborné knihy, které sice hodnotné informace o možném řešení zdravotních komplikací v těhotenství obsahují, ale pro laika nejsou srozumitelné,“ říká PharmDr. David Čechlovský z lékáren Dr.Max.

„Proto se lékárny Dr. Max rozhodly vytvořit jakýsi průsečík a napsat knihu, která je srozumitelná všem, ale zároveň velmi seriózně pojímá problematiku medikace v těhotenství,“ říká Vendula Mrázová, group business directorka marketingové agentury Wunderman Thompson.

Pro nejvyšší možnou kvalitu publikace přijal pozvání ke spolupráci na knize Ústav pro péči o matku a dítě Praha – Podolí, který se významnou měrou podílel na obsahu knihy a kromě odborné garance přispěl svým neocenitelným know-how a poznatky z každodenní praxe.

A tak vznikl tento krásný průvodce, který příjemnou a čtivou formou provede ženu těhotenstvím. Proto kniha zahrnuje i kapitoly o jídelníčku těhotné ženy, o styku s úřady, doporučení ohledně sportu a pohybových aktivit, a v neposlední řadě třeba i seznam věcí do porodnice a seznam příslušenství pro dítě, nebo celý oddíl o péči o pokožku ženy.

„Protože těhotenské potíže jsou naprosto specifické, vyžadují také zcela zvláštní zacházení. Během těhotenství totiž musí léčba probíhat s ohledem na vývoj plodu. Důležitý je proto důraz ne preventivní opatření. Někdy to nestačí a pak lze některé potíže řešit samoléčbou. Klíčová je proto ta část knihy, která přehledně uvádí příznaky nemoci, její průběh, domácí léčbu, režimová opatření a přehled volně prodejných přípravků a doplňkové péče. Vypsány jsou i varovné signály, kdy je nutné ihned vyhledat lékaře.,“ říká PharmDr. David Čechlovský z lékáren Dr.Max..

Na kvalitě celého projektu jsme si dali velmi záležet, šlo nám o to, aby se tato kniha stala pro nastávající maminky skutečným pomocníkem, dobrým rádcem a zdrojem uklidnění a jistoty při volbě léčebného postupu během obvyklých zdravotních obtíží v těhotenství.

Záměrem bylo společně stvořit krásnou knihu, která v sobě skloubí hodnotné, ověřené a důvěryhodné informace s moderním designem. Hezkou, čistou, přehlednou, a logicky členěnou knihu, která bude sloužit nastávajícím maminkám. Příprava celého projektu trvala zhruba půl roku a byla to skvělá spolupráce mezi námi a klientem Dr. Max.

Pokud čekáte miminko, je pro vás tato kniha s názvem Průvodce léky v těhotenství skvělým pomocníkem. A pokud očekáváte přírůstek v rodině, tato kniha bude praktickým a užitečným vánočním dárkem! Knihu si můžete zakoupit v lékárnách Dr. Max nebo v e-shopu www. drmax.cz

A to není vše!

Kniha Průvodce léky v těhotenství je součástí širšího celku – věrnostního konceptu Dr. Max BABY. Lékárny Dr. Max dlouhodobě a soustavně pracují se skupinou těhotných žen a maminek (potažmo s mladými rodinami). Registrovaným členům klientského programu Karta výhod Dr. Max poskytují bezplatný informační servis v průběhu celého těhotenství i během prvních 3 let věku děťátka. Informují je o různých tématech souvisejících s těhotenstvím – jako jsou různé obtíže, vhodné jídelníčky, péče o pokožku apod. Kromě toho vznikla i velmi početná komunita na Facebooku na stránce Dr. Max Baby.

Kategorie: Agentura, Trendy, Zajímavé projekty